bannner fho bannner kopd bannner

Aktualności

TEATR I ZAJĘCIA TEATRALNE – Październik 2019

zajecia teatralne

Październik to dla nas także miesiąc teatru. Odwiedzi nas po raz pierwszy Teatr Pani Ewy Grzelak ze spektaklem KOLORINO i rozpoczynają się zajęcia teatralne z ciocią Weroniką. Teatr to magiczny świat wyobraźni, emocji i środków wyrazu. Uwielbiamy go!

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA – 25.10.2019

pasowanie

To ważny moment w życiu Przedszkolaków i Przedszkola 🙂 Do braci Wesołych Krasnali dołączyli nowi koledzy i nowe koleżanki. We wrześniu poznali nas i wiedzą, że Przedszkole to wspaniała przygoda i teraz śmiało możemy oficjalnie przyjąć ich do swojego grona 🙂 co nastąpi 25.10.19. Przedszkolaki, które już kolejny rok chodzą do przedszkola, przypomną sobie przyrzeczenie, które składały w poprzednich latach i przygotują dla swoich młodszych kolegów i koleżanek piosenki.

WYPRAWA DO FARMY DYŃ – 18.10.2019

farmadyn

Mimo pogody, początek jesieni zachwyca kolorami. Podczas spacerów dzieci obserwują w przyrodzie całą paletę barw. Na Farmie Dyń dowiedzą się jak rosną dynie, wybiorą sobie i przyniosą osobiście z pola po jednej dla siebie. Zobaczą także jakie ptaki i zwierzęta żyją w gospodarstwie, pobawią się w słomianym labiryncie 🙂 I dowiedzą, czy wszystkie dynie są okrągłe i pomarańczowe 🙂

ŚWIĘTO LISTONOSZA – 9.10.2019

skrzynkapocztowa

Ludzie listy piszą najczęściej inaczej niż przed laty, ale nadal przesyłają paczki, przesyłają pocztówki z pozdrowieniami z wakacji, opłacają rachunki, kupują koperty i znaczki 🙂 9. pażdziernika to Dzień Pocztowca.

Dlatego dzieci z każdego oddziału wybiorą się na pocztę i wyślą do kolegów z wylosowanego oddziału Wesołych Krasnali, przesyłkę z przygotowanymi wcześniej zagadkami, przy okazji poznają na czym polega praca na poczcie 🙂 A po powrocie do przedszkola będą miały kolejną inspirację do zabawy 🙂

Piknik – 21.09.2019, sobota, godz. 11.00


Szanowni Państwo,
Mamy ogromną przyjemność serdecznie zaprasić Państwa wraz z dziećmi na Coroczny Piknik Rodzinny, który odbędzie się w dniu 21. września (sobota), w stadninie koni Patataj w Otrębusach pod Warszawą.
Spotkanie zaplanowane jest w godzinach od 11.00 do około 16.00

Plan Imprezy 🙂

11:30-12:00 Rozśpiewane otwarcie wydarzenia, rozgrzewka przed zabawą
12:00-12:40 Koncert piosenek ze spektakli Teatru Katarynka, zapraszamy dzieci do wspólnego śpiewania
12:40-13:10 Warsztaty aktorsko-wokalne
13:10-13:40 Strefa sportowa: zabawy sportowe, tunele, tory przeszkód, wyścigi w workach
13:40-14:10 Pokaz wielkich baniek mydlanych
14:10-14:30 Zabawy taneczne w towarzystwie żywej maskotki, rozśpiewane i roztańczone
14:30-15:00 Przejażdżki na kucykach(!)
15:00-16:00 Piknikowa uczta: upieczemy kiełbaski nad ogniskiem.

Przydatne linki :
Stadnina: mapa i dojazd http://www.patataj.com/kontakt.
Karczma http://www.patataj.com/karczma/

Adres: Kanie, ul. Krótka 9, 08-805 Otrębusy. Ok 25 km w stronę Pruszkowa.

W stadninie Patataj gościliśmy już nie raz. Miejsce jest urokliwe, z odpowiednim zapleczem sanitarnym. Jeśli ktoś z Państwa będzie będzie miał ochotę zostać dłużej, istnieje taka możliwość. EXTRAsy realizujemy we własnym zakresie 🙂
Jeśli macie Państwo pytania dotyczące imprezy, służymy pomocą.
Nauczycielki, Agnieszka Kowalska, Anna Chodak.
P.S. Mogą państwo zabrać krzesełka bądź leżaki lub koce 🙂

Zapraszamy ! 🙂

piknik

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2019/2020

W bieżącym roku szkolnym podstawę programową realizujemy w oparciu o program wychowania przedszkolnego zatwierdzony przez MEN oraz programy własne opracowane przez nauczycieli.

Program „Plac zabaw” WSiP
„Plac zabaw” to nowy cykl do wychowania przedszkolnego zbudowany na czterech filarach wynikających bezpośrednio z obszarów wyróżnionych w podstawie programowej: ruch, emocje, bezpieczeństwo i doświadczanie.

Program E. Gruszczyk-Kolczyńskiej „Dziecięca matematyka”
Realizacja tego programu pozwala rozwinąć u dzieci możliwości umysłowe i uzdolnienia do uczenia się matematyki w szkole. Nie ma w nim tradycyjnego podziału treści kształcenia z podziałem na grupy wiekowe. Jest natomiast 14 bloków programowych, w których znajdują się treści dobrane tak, aby rozwinąć najważniejsze czynności intelektualne i ukształtować te umiejętności, które są ważne dla dalszej edukacji matematycznej. Program uwzględnia zainteresowania dzieci, daje szansę zmniejszenia niepowodzeń szkolnych, ponieważ kształtuje umiejętności matematyczne nie tylko u dzieci zdolnych, ale i u tych ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się matematyki. Realizacja programu sprzyja intensywnemu rozwojowi mowy, myślenia oraz kształtuje odporność emocjonalną.

W tym roku nasze przedszkolaki będą należały do trzech grup:

elves Elves    wychowawczyni Natalia Kucharska
wizards Wizards    wychowawczyni Emilia Rybakowicz
dragons Dragons    wychowawczyni Dorota Morka
Język English    nauczycielka j. angielskiego Magdalena Skrzyńska
  

 

W roku szkolnym 2018/2019 działania anglojęzyczne przygotowane są tak, by dzieci miały okazję wykorzystać język angielski w praktyce.

Już od września startujemy z cyklem spotkań :
– „English in life”. Na projekt poświęcać będziemy jeden dzień w tygodniu.
Tematy jakie poruszymy:

  • WRZESIEŃ – „SHARE YOUR TOYS”
  • PAŹDZIERNIK – „My Little Pumpkin Friend”
  • LISTOPAD – „FASHION SHOW”
  • GRUDZIEŃ – „CHRISTMAS SHOW”
  • STYCZEŃ – „GRANDPARENTS PORTRAIT”
  • LUTY – „My Farm!”
  • MARZEC – „If I had a pot of gold…”
  • KWIECIEŃ – EGG HUNTING
  • MAJ – My Family!
  • CZERWIEC – „AMAZING UNDERWATER WORLD!”

– „Booktalking”: Są to zajęcia opierające się na czytaniu książki i utrwalaniu słownictwa w niej zawartego. Po ćwiczeniach utrwalających nowo poznane słownictwo dzieci wykonują pracę plastyczną i/lub biorą udział w zabawach ruchowych oraz wykonują kartę pracy w celu utrwalenia wybranej litery.

Życzymy udanego roku szkolnego.
Kadra przedszkola Wesołe Krasnale 🙂

Welcome to London – czerwiec 2019

welcometolondon

W czerwcu ruszamy we wspaniałą podróż po najciekawszych miejscach Londynu. Przedszkolaki odwiedzą niezwykłe muzeum Madame Tussauds London. Następnie przeniesiemy się w świat nauki i techniki zwiedzając Science Museum. Przygodę zakończymy w Hyde Park, gdzie przedszkolaki opowiedzą o swoich wrażeniach po podróży przy filiżance brytyjskiej herbaty.

Piknik: „Odczarowanie Hospicjum VIII” – 15.06.2019

fho

Nasze przedszkole jak co roku bierze udział w charytatywnej imprezie, która odbywa się w hospicjum na Ursynowie.

15. czerwca w sobotę przez cały dzień (w godzinach 10-17) trwać będą wydarzenia dla całych rodzin. Celem jest pomoc ciężko chorym – podopiecznym fundacji. Nasze przedszkola chętnie biorą udział w tej akcji, przedszkolaki przygotowują wspaniałe prace, które można kupić. Cały dochód przeznaczony jest na rzecz Fundacji Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa.

Biorąc udział w tym wyjątkowym wydarzeniu chcemy uwrażliwiać naszych wychowanków na potrzeby innych i wzbudzać w nich pragnienie bezinteresownego działania na rzecz drugiego człowieka.

fho