bannner fho bannner kopd bannner

O nas

Małe dzieci zachwycają i zadziwiają każdego człowieka. W naszym przypadku było podobnie. Kochamy je i podziwiamy. Idąc tropem naszych zainteresowań postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym dzieci, Państwa dzieci poczują się jak w drugim domu. Miejsce, w którym będą się rozwijać, w którym będą szczęśliwe.

Naszym celem jest zapewnienie wszechstronnego, bezpiecznego i radosnego rozwoju wszystkim wychowankom przy uwzględnieniu ich indywidualnych upodobań oraz zdolności. A wszystko to w klimacie wzajemnego szacunku i zaufania.

W naszym Przedszkolu:

  • wspieramy działania wychowawcze i edukacyjne rodziców
  • zapewniamy dzieciom bezpieczeństwo
  • tworzymy odpowiednie warunki do indywidualnego rozwoju dziecka oraz jego potencjalnych możliwości
  • dbamy aby ów rozwój był harmonijny, poprzez stymulowanie wszystkich sfer jego osobowości
  • sprzyjamy podejmowaniu przez dzieci zarówno działań twórczych, jak i osiąganiu praktycznych umiejętności
  • respektujemy fakt, że dziecko jest indywidualnością a tym samym ma prawo rozwijać się we właściwym dla siebie tempie.

Nasza Kadra

Właściciel i manager Przedszkola, absolwentka SGGW, dietetyk, dba o prawidłowe żywienie dzieci w placówce. Prywatnie, jako mama dwójki dzieci, odnajduje satysfakcję i spełnienie w pracy z dziećmi.

„Przede wszystkim należy uczyć dziecko patrzeć, rozumować i kochać, dopiero potem uczy się je czytać; należy nauczyć młodzieńca chcieć i móc działać, a nie tylko wiele wiedzieć i umieć.” – Janusz Korczak

Dyrektor ds. pedagogicznych – Pedagog, nauczyciel wychowania przedszkolnego z 10-letnim stażem pracy w przedszkolu, absolwentka Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie. Podnosząc swoje kwalifikacje z zakresu pracy z dziećmi ukończyła wiele kursów i szkoleń, które pomagają jej rozwijać potencjalne możliwości każdego dziecka m.in. glottodydaktykę, kinezjologię edukacyjną I i II stopnia, artterapię.

„Dziecko jest księgą, którą powinniśmy czytać i w której powinniśmy pisać”

Nauczyciel wychowania przedszkolnego. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej imienia Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, ukończyła studia na kierunku wychowanie przedszkolne z modułem muzyczno-ruchowym. Obecnie kontynuuje studia na kierunku terapia pedagogiczna. Śpiewa w zespole gospel „Z Potrzeby Serc”. W naszym przedszkolu prowadzi zajęcia w grupie Pszczółek oraz popołudniowe zajęcia twórczego rozwoju.
Nauczyciel wychowania przedszkolnego – Ukończyła studia licencjackie w zakresie edukacji wczesnoszkolnej i korekcyjnej, co pozwala jej na prowadzenie zajęć kompensacyjno-korekcyjnych. Kontynuuje naukę na studiach magisterskich na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Jako studentka tańczyła i śpiewała w zespole ludowym. W naszym przedszkolu prowadzi zajęcia w grupie Motylków a także popołudniowe zajęcia wyrównawcze.

Praca z dziećmi daje jej ogromną satysfakcje.

Nauczyciel wychowania przedszkolnego – Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej imienia Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika ogólna ze specjalnością pedagogika wczesnoszkolna i korekcyjna. Obecnie studiuje pedagogikę specjalną, kierunek – edukacja integracyjna i włączająca. Posiada kwalifikacje do prowadzenia zajęć kompensacyjno-korekcyjnych. Dodatkowo prowadzi zajęcia dla dzieci jako animator zabaw. W naszym przedszkolu pracuje jako nauczycielka wspomagająca w grupie Biedronek a także prowadzi popołudniowe zajęcia z języka angielskiego.
Logopeda – Ukończyła psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, studia podyplomowe z zakresu Trener Umiejętności Poznawczych na Uniwersytecie Warszawskim oraz Pomagisterskie Studium Logopedyczne na tej samej uczelni.

Doświadczenie jako psycholog i logopeda zdobywała pracując w Poradni specjalistycznej.

Aktualnie zajmuje się kształtowaniem i terapią mowy u dzieci oraz dorosłych. Rewaliduje różnorakie wady wymowy. Zajęcia pod kierunkiem Pani Moniki mają na celu wykształcenie prawidłowych nawyków artykulacyjnych przy akompaniamencie dobrej zabawy.

Psycholog, terapeuta pedagogiczny, nauczyciel mianowany, ze specjalnością stosowana psychologia wychowawcza, absolwentka Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w pracy z przedszkolakami oraz 8 letnie w szkole podstawowej w zakresie pomocy psychologicznej dzieciom i ich rodzicom.

Obok pracy w naszym przedszkolu opiekuje się przedszkolakami na terenie Ursynowa w publicznej Poradni Psychologiczo-Pedagogicznej nr 18. Prowadzi zajęcia z dziećmi, wspiera nauczycieli i rodziców w trudnościach wychowawczych, diagnozuje dzieci, udziela wskazówek rodzicom odnośnie postępowania z dzieckiem. Systematycznie doskonali warsztat pracy uczestnicząc w kursach i szkoleniach dla psychologów.

Nauczyciel rytmiki – Artysta, muzyk instrumentalista, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Działalność pedagogiczną rozpoczynał w szkole muzycznej I-go stopnia oraz w Łódzkim Towarzystwie Muzycznym im. St. Moniuszki, gdzie był współautorem wielu audycji dla przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. Swoje ambicje realizował też w kilku formacjach muzycznych, teatrach i orkiestrach.

Obecnie, oprócz działalności pedagogicznej w mazowieckich placówkach przedszkolnych, współpracuje z Elżbietą Adamiak, Antonim Murackim, Orkiestrą Moralnego Niepokoju, zespołem AllRounders i teatrami łódzkimi.

„Praca z najmłodszymi to niewątpliwa przyjemność! Będzie mi bardzo miło, gdy niektóre elementy naszych muzycznych spotkań przenikną za pośrednictwem dzieci do Państwa domów i wzbogacą tym samym spędzany z nimi czas.”

Nauczyciel języka angielskiego – Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Z zamiłowania humanistka, pedagog i i pasjonatka języków obcych. Pracowała m.in. w brytyjskiej szkole w Polsce „The British School” w charakterze asystenta nauczyciela, mając niepowtarzalną okazję podpatrywania zachodnich wzorców wychowawczych i doskonalenia umiejętności językowych. Biegła znajomośc języka potwierdzona CAE (Certificate in Advanced English) oraz kursem pedagogiczno-metodycznym języka angielskiego. Przez dwa lata była wychowawcą anglojęzycznym w przedszkolu polsko-angielskim. Podczas rocznego wolontariatu we Francji animowała i koordynowała zajęcia młodzieży i dzieci z czterech stron świata.

Obecnie studiuje pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną w Wyższej Szkole Przymierza Rodzin. W naszym przedszkolu prowadzi całodzienne zajęcia w języku angielskim w formie warsztatów. Zajęcia językowe z Anią to przede wszystkim różnorodne zabawy, śpiew, aktywności teatralne, plastyczne i mnóstwo doskonałej zabawy. Jednym słowem dużo śmiechu i uśmiechu. 🙂

„Pracuję z dziećmi, bo one wyzwalają we mnie ogromne pokłady energii, gdzie język, muzyka, ruch i wyobraźnia wzajemnie się przenikają. Dzieci są zwierciadłem, w którym można się przejrzeć i to one nie pozwalają mi w życiu zakrzepnąć.”

Instruktor tańca – Studentka SGGW, instruktor tańca sportowego. Od 8 lat taniec stał się nieodłącznym elementem jej życia. Miała styczność z wieloma stylami tanecznymi takimi jak: nowoczesny, hip hop dance, jazz, modern jazz, współczesny, breakdance, house, salsa, taniec klasyczny. Lubi łączyć ze sobą różne style i czerpać z nich inspiracje. Od kilku lat prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci, należy do ekipy Wild Roses Crew, z którą trenuje i startuje na zawodach. Wciąż czuje potrzebę rozwoju, odkrywania samej siebie na parkiecie oraz przekazywania swojej wiedzy i umiejętności tanecznych przedszkolakom i trochę starszym tancerzom.
Ukończył kierunek fizjoterapia na Wydziale Nauk Medycznych. Współzałożyciel firmy „FRU” Fabryka Radosnych Uśmiechów która powstała dla dzieci i z myślą o dzieciach. Miłośnik sportu i aktywnego trybu życia, który swoją pasją zaraża najmłodszych podczas swoich zajęć. Prowadzi gimnastykę ogólnorozwojową, korekcyjną oraz zabawy sportowe. Jako animator organizuje imprezy i eventy dla dzieci wcielając się w bajkowe postacie. Zajęcia z Panem Piotrkiem to ciekawe podróże, sportowe szaleństwo i aktywna przygoda.
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (spec. malarstwo ze ścieżką pedagogiczną). Nauczycielka wychowania plastycznego oraz doświadczona instruktorka prowadząca liczne warsztaty plastyczne w warszawskich szkołach i przedszkolach.
Ukończyła Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich w Warszawie z dyplomem aktora, Historię Sztuki na UKSW oraz Studium Pedagogizacji przy UKSW. Od 2008 roku pracuje z dziećmi jako instruktor teatralny. Prowadzi zajęcia w wielu uznanych placówkach warszawskich.

Nie wyobrażam sobie pracy innej, niż z dziećmi. Wiedza i pasja, którą przekazuję Małym Aktorom w formie zabawy, wraca do mnie z podwójną mocą dzięki pomysłowości uczniów, co pozwala na doskonałą podróż w głąb świata teatru.

Trenerka tenisa – Jest absolwentką Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania (tytuł magistra) i jednocześnie instruktorką tenisa. Kwalifikacje zdobyła kończąc kurs instruktorski w Polskim Związku Tenisowym, Jest wieloletnią zawodniczką (tenis ziemny) MKT Łódź oraz Łódzkiego Klubu Sportowego gdzie dodatkowo jako samodzielny trener prowadziła najmłodsze grupy dzieci.

Jest współzałożycielem, a także koordynatorem w projekcie Kids&Tennis, który propaguje naukę gry w tenisa wśród najmłodszych.