bannner fho bannner kopd bannner

O nas

Małe dzieci zachwycają i zadziwiają każdego człowieka. W naszym przypadku było podobnie. Kochamy je i podziwiamy. Idąc tropem naszych zainteresowań postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym dzieci, Państwa dzieci poczują się jak w drugim domu. Miejsce, w którym będą się rozwijać, w którym będą szczęśliwe.

Naszym celem jest zapewnienie wszechstronnego, bezpiecznego i radosnego rozwoju wszystkim wychowankom przy uwzględnieniu ich indywidualnych upodobań oraz zdolności. A wszystko to w klimacie wzajemnego szacunku i zaufania.

W naszym Przedszkolu:

  • wspieramy działania wychowawcze i edukacyjne rodziców
  • zapewniamy dzieciom bezpieczeństwo
  • tworzymy odpowiednie warunki do indywidualnego rozwoju dziecka oraz jego potencjalnych możliwości
  • dbamy aby ów rozwój był harmonijny, poprzez stymulowanie wszystkich sfer jego osobowości
  • sprzyjamy podejmowaniu przez dzieci zarówno działań twórczych, jak i osiąganiu praktycznych umiejętności
  • respektujemy fakt, że dziecko jest indywidualnością a tym samym ma prawo rozwijać się we właściwym dla siebie tempie.

Nasza Kadra

Właściciel i manager Przedszkola, absolwentka SGGW, dietetyk, dba o prawidłowe żywienie dzieci w placówce. Prywatnie, jako mama dwójki dzieci, odnajduje satysfakcję i spełnienie w pracy z dziećmi.

„Przede wszystkim należy uczyć dziecko patrzeć, rozumować i kochać, dopiero potem uczy się je czytać; należy nauczyć młodzieńca chcieć i móc działać, a nie tylko wiele wiedzieć i umieć.” – Janusz Korczak

Dyrektor zarządzający – Absolwentka Akademii Świętokrzyskiej na kierunkach Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna oraz Zarządzanie i Marketing. Z chęci posiadania większego wpływu na edukację i wychowanie Dzieci, wzbogaciła swoje kwalifikacje o kursy, szkolenia oraz Studia Podyplomowe z zakresu Polityki i Zarządzania Oświatą na Uniwersytecie Warszawskim.

Praca dla Dzieci to moja pasja, przyjemność i potrzeba. Od ponad trzech lat mam również porównanie pomiędzy postrzeganiem pedagoga a postrzeganiem Rodzica i uważam, że Rodzicowi jest znacznie trudniej 😉 Czas spędzony z własną córką pokazuje mi jak wiele uważności trzeba by wyjść naprzeciw potrzebom Dzieci i pomóc im rozwinąć skrzydła.

Pedagog z zamiłowania i wykształcenia. Zapatrzona w dzieci, zaczytana w książkach. Uważa, że każdy powinien robić to, co mu wychodzi najlepiej – a dziecku najlepiej wychodzi bycie dzieckiem. Stara się więc być przewodnikiem, ale nie stara się kształtować dzieci wg wzoru. Dostrzega, szanuje i wspiera różnorodność charakterów. Zakochana w synach. Popiera idee RB, a NVC jest jej językiem naturalnym.
Nauczyciel wychowania przedszkolnego – Kontynuuje naukę na studiach magisterskich na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Praca w przedszkolu pozwala jej na prowadzenie rozwoju zawodowego i ciągłe podnoszenie kwalifikacji a miłość do dzieci sprawia, że praca ta jest spełnieniem marzeń.

W naszym przedszkolu prowadzi zajęcia w grupie Biedronek.

Dziecko – potrzeba przewodnika

„Dziecko jest cudzoziemcem, nie rozumie języka, nie zna kierunku ulic, nie zna praw i zwyczajów. […] Potrzebny przewodnik, który grzecznie odpowie na pytanie.”

Jak kochać dziecko. Prawo dziecka do szacunku. – Janusz Korczak

Nauczyciel wychowania przedszkolnego – Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej imienia Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika ogólna ze specjalnością pedagogika wczesnoszkolna i korekcyjna. Obecnie studiuje pedagogikę specjalną, kierunek – edukacja integracyjna i włączająca. Posiada kwalifikacje do prowadzenia zajęć kompensacyjno-korekcyjnych. Dodatkowo prowadzi zajęcia dla dzieci jako animator zabaw. W naszym przedszkolu pracuje jako nauczycielka wspomagająca w grupie Biedronek a także prowadzi popołudniowe zajęcia z języka angielskiego.
Logopeda, glottodydaktyk
Absolwentka kierunku Logopedia Ogólna i Kliniczna prowadzonego przez Uniwersytet Warszawski i Warszawski Uniwersytet Medyczny.
Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobyła w specjalistycznych poradniach psychologiczno-pedagogicznych, przedszkolach, szkołach podstawowych, fundacjach na rzecz dzieci, oddziałach neurologii i otolaryngologii w warszawskich szpitalach.

Czuwa nad prawidłowym rozwojem mowy i zachowań komunikacyjnych u dzieci uczęszczających do naszego przedszkola. Terapię logopedyczną prowadzi wykorzystując elementy logorytmiki i integracji sensorycznej. Kreatywność, energia i wspaniała zabawa to nieodłączne elementy zajęć prowadzonych przez Panią Patrycję.

Jestem psychologiem, terapeutą oraz pedagogiem specjalnym. Od piętnastu lat pracuję z dziećmi wspomagając ich rozwój i kreatywność a także pomagam im, odnaleźć się w trudnych dla nich sytuacjach. Bardzo dużą uwagę zwracam na budowanie w dziecku poczucie własnej wartości i wiary w swoje siły, gdyż te cecha w przyszłości pozwolą mu stać się godnym zaufania i pewnym swoich możliwości dorosłym człowiekiem. W swojej pracy kieruję się Kodeksem Etycznym Psychologa.
Ukończyłam studia licencjackie o profilu przedszkolnym i wczesnoszkolnym z edukacją włączającą na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku 3-4 lat, moją wiedzę oraz umiejętności stale staram się pogłębiać. W pracy z dziećmi najbardziej lubię poczucie satysfakcji, kiedy widzę, że efekty nauczania przynoszą skutek. Pragnę dawać dzieciom radość, poczucie bezpieczeństwa oraz stwarzać im warunki do prawidłowego rozwoju.
Nauczyciel rytmiki – Artysta, muzyk instrumentalista, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Działalność pedagogiczną rozpoczynał w szkole muzycznej I-go stopnia oraz w Łódzkim Towarzystwie Muzycznym im. St. Moniuszki, gdzie był współautorem wielu audycji dla przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. Swoje ambicje realizował też w kilku formacjach muzycznych, teatrach i orkiestrach.

Obecnie, oprócz działalności pedagogicznej w mazowieckich placówkach przedszkolnych, współpracuje z Elżbietą Adamiak, Antonim Murackim, Orkiestrą Moralnego Niepokoju, zespołem AllRounders i teatrami łódzkimi.

„Praca z najmłodszymi to niewątpliwa przyjemność! Będzie mi bardzo miło, gdy niektóre elementy naszych muzycznych spotkań przenikną za pośrednictwem dzieci do Państwa domów i wzbogacą tym samym spędzany z nimi czas.”

Nauczyciel języka angielskiego – Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Chełmie. Obecnie kontynuuje naukę na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie na kierunku Filologia Angielska ze specjalizacją nauczycielska o profilu językoznawczym. Ukończyła szkolenia wydawnictw takich jak Macmillan, Oxford czy Pearson.

„Nauczanie od zawsze było priorytetem w moim życiu i marzeniem, które skrupulatnie realizowałam wraz z upływem czasu. Praca z dziećmi daje mi motywację, a nabyta przez dzieci wiedza dodaje energii oraz chęci polepszania kwalifikacji oraz własnego rozwoju jako nauczyciel. Podczas swoich zajęć staram się indywidualnie podchodzić do każdego z uczniów oraz znaleźć najlepszy dla niego sposób na szybkie przyswajanie wiedzy. Stawiam na naukę poprzez odkrywanie, zabawę oraz muzykę, jak również poczucie humoru.”

„Czas wolny spędzam na gotowaniu, które jest moja pasja. Uwielbiam dramaty, w szczególności hiszpańskie oraz twórczość Tuwima. Od ośmiu lat czynnie śpiewam w chórze kościelnym w parafii pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela w Rykach”

Instruktor tańca – Swoja przygodę z tańcem rozpoczął w 1992 roku. Występował w wielu turniejach oraz pokazach tańca. Po zakończeniu kariery turniejowej zajął się nauczaniem innych i od 2004 roku jest instruktorem. Uczy tańca w wielu przedszkolach, szkołach, domach kultury i klubach tańca. Najmłodsze dzieci w wieku przedszkolnym uczą się poczucia rytmu, układów tanecznych, kształtują ogólną motorykę a przede wszystkim dobrze się bawią! 🙂
Ukończył kierunek fizjoterapia na Wydziale Nauk Medycznych. Współzałożyciel firmy „FRU” Fabryka Radosnych Uśmiechów która powstała dla dzieci i z myślą o dzieciach. Miłośnik sportu i aktywnego trybu życia, który swoją pasją zaraża najmłodszych podczas swoich zajęć. Prowadzi gimnastykę ogólnorozwojową, korekcyjną oraz zabawy sportowe. Jako animator organizuje imprezy i eventy dla dzieci wcielając się w bajkowe postacie. Zajęcia z Panem Piotrkiem to ciekawe podróże, sportowe szaleństwo i aktywna przygoda.
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (spec. malarstwo ze ścieżką pedagogiczną). Nauczycielka wychowania plastycznego oraz doświadczona instruktorka prowadząca liczne warsztaty plastyczne w warszawskich szkołach i przedszkolach.
Ukończyła Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich w Warszawie z dyplomem aktora, Historię Sztuki na UKSW oraz Studium Pedagogizacji przy UKSW. Od 2008 roku pracuje z dziećmi jako instruktor teatralny. Prowadzi zajęcia w wielu uznanych placówkach warszawskich.

Nie wyobrażam sobie pracy innej, niż z dziećmi. Wiedza i pasja, którą przekazuję Małym Aktorom w formie zabawy, wraca do mnie z podwójną mocą dzięki pomysłowości uczniów, co pozwala na doskonałą podróż w głąb świata teatru.