bannner fho bannner kopd bannner

Aktualności

Piknik – 21.09.2019, sobota, godz. 11.00


Szanowni Państwo,
Mamy ogromną przyjemność serdecznie zaprasić Państwa wraz z dziećmi na Coroczny Piknik Rodzinny, który odbędzie się w dniu 21. września (sobota), w stadninie koni Patataj w Otrębusach pod Warszawą.
Spotkanie zaplanowane jest w godzinach od 11.00 do około 16.00

Plan Imprezy 🙂

11:30-12:00 Rozśpiewane otwarcie wydarzenia, rozgrzewka przed zabawą
12:00-12:40 Koncert piosenek ze spektakli Teatru Katarynka, zapraszamy dzieci do wspólnego śpiewania
12:40-13:10 Warsztaty aktorsko-wokalne
13:10-13:40 Strefa sportowa: zabawy sportowe, tunele, tory przeszkód, wyścigi w workach
13:40-14:10 Pokaz wielkich baniek mydlanych
14:10-14:30 Zabawy taneczne w towarzystwie żywej maskotki, rozśpiewane i roztańczone
14:30-15:00 Przejażdżki na kucykach(!)
15:00-16:00 Piknikowa uczta: upieczemy kiełbaski nad ogniskiem.

Przydatne linki :
Stadnina: mapa i dojazd http://www.patataj.com/kontakt.
Karczma http://www.patataj.com/karczma/

Adres: Kanie, ul. Krótka 9, 08-805 Otrębusy. Ok 25 km w stronę Pruszkowa.

W stadninie Patataj gościliśmy już nie raz. Miejsce jest urokliwe, z odpowiednim zapleczem sanitarnym. Jeśli ktoś z Państwa będzie będzie miał ochotę zostać dłużej, istnieje taka możliwość. EXTRAsy realizujemy we własnym zakresie 🙂
Jeśli macie Państwo pytania dotyczące imprezy, służymy pomocą.
Nauczycielki, Agnieszka Kowalska, Anna Chodak.
P.S. Mogą państwo zabrać krzesełka bądź leżaki lub koce 🙂

Zapraszamy ! 🙂

piknik

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2019/2020

W bieżącym roku szkolnym podstawę programową realizujemy w oparciu o program wychowania przedszkolnego zatwierdzony przez MEN oraz programy własne opracowane przez nauczycieli.

Program „Plac zabaw” WSiP
„Plac zabaw” to nowy cykl do wychowania przedszkolnego zbudowany na czterech filarach wynikających bezpośrednio z obszarów wyróżnionych w podstawie programowej: ruch, emocje, bezpieczeństwo i doświadczanie.

Program E. Gruszczyk-Kolczyńskiej „Dziecięca matematyka”
Realizacja tego programu pozwala rozwinąć u dzieci możliwości umysłowe i uzdolnienia do uczenia się matematyki w szkole. Nie ma w nim tradycyjnego podziału treści kształcenia z podziałem na grupy wiekowe. Jest natomiast 14 bloków programowych, w których znajdują się treści dobrane tak, aby rozwinąć najważniejsze czynności intelektualne i ukształtować te umiejętności, które są ważne dla dalszej edukacji matematycznej. Program uwzględnia zainteresowania dzieci, daje szansę zmniejszenia niepowodzeń szkolnych, ponieważ kształtuje umiejętności matematyczne nie tylko u dzieci zdolnych, ale i u tych ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się matematyki. Realizacja programu sprzyja intensywnemu rozwojowi mowy, myślenia oraz kształtuje odporność emocjonalną.

W tym roku nasze przedszkolaki będą należały do trzech grup:

Frogs Frogs    wychowawczyni Katarzyna Mielanowicz, nauczyciel wspierający Dagmara Łączka
Owls Owls    wychowawczyni Martyna Augustowska
Hedgehogs Hedgehogs    wychowawczyni Katarzyna Winiarska Uhlig, nauczyciel wspierający Anna Rybakowicz
English English    Nauczycielka j. angielskiego: Dominika Górska

 

W roku szkolnym 2018/2019 działania anglojęzyczne przygotowane są tak, by dzieci miały okazję wykorzystać język angielski w praktyce.

Już od września startujemy z cyklem spotkań :
– „English in life”. Na projekt poświęcać będziemy jeden dzień w tygodniu.
Tematy jakie poruszymy:

 • WRZESIEŃ – „SHARE YOUR TOYS”
 • PAŹDZIERNIK – „My Little Pumpkin Friend”
 • LISTOPAD – „FASHION SHOW”
 • GRUDZIEŃ – „CHRISTMAS SHOW”
 • STYCZEŃ – „GRANDPARENTS PORTRAIT”
 • LUTY – „My Farm!”
 • MARZEC – „If I had a pot of gold…”
 • KWIECIEŃ – EGG HUNTING
 • MAJ – My Family!
 • CZERWIEC – „AMAZING UNDERWATER WORLD!”

– „Booktalking”: Są to zajęcia opierające się na czytaniu książki i utrwalaniu słownictwa w niej zawartego. Po ćwiczeniach utrwalających nowo poznane słownictwo dzieci wykonują pracę plastyczną i/lub biorą udział w zabawach ruchowych oraz wykonują kartę pracy w celu utrwalenia wybranej litery.

Życzymy udanego roku szkolnego.
Kadra przedszkola Wesołe Krasnale 🙂

Welcome to London – czerwiec 2019

welcometolondon

W czerwcu ruszamy we wspaniałą podróż po najciekawszych miejscach Londynu. Przedszkolaki odwiedzą niezwykłe muzeum Madame Tussauds London. Następnie przeniesiemy się w świat nauki i techniki zwiedzając Science Museum. Przygodę zakończymy w Hyde Park, gdzie przedszkolaki opowiedzą o swoich wrażeniach po podróży przy filiżance brytyjskiej herbaty.

Piknik: „Odczarowanie Hospicjum VIII” – 15.06.2019

fho

Nasze przedszkole jak co roku bierze udział w charytatywnej imprezie, która odbywa się w hospicjum na Ursynowie.

15. czerwca w sobotę przez cały dzień (w godzinach 10-17) trwać będą wydarzenia dla całych rodzin. Celem jest pomoc ciężko chorym – podopiecznym fundacji. Nasze przedszkola chętnie biorą udział w tej akcji, przedszkolaki przygotowują wspaniałe prace, które można kupić. Cały dochód przeznaczony jest na rzecz Fundacji Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa.

Biorąc udział w tym wyjątkowym wydarzeniu chcemy uwrażliwiać naszych wychowanków na potrzeby innych i wzbudzać w nich pragnienie bezinteresownego działania na rzecz drugiego człowieka.

fho

WIOSKA POD KOGUTEM – 12.06.2019

wioskapodkogutem 12. czerwca odbędzie się wycieczka do Wioski pod Kogutem. Przedszkolaki będą miały okazję:
 • odwiedzić mini ZOO
 • samodzielnie zrobić masło w maselnicy
 • nauczą się zwijać świecę z wosku naturalnego
 • skosztować pysznej zupy pomidorowej z makaronem
Czekają na nas wspaniałe animacje i aktywnie spędzony czas.

Dzień Rodziny – 28.05.2019, godz. 9:30


dzienrodziny Każdy dobrze o tym wie, kocham mamę, tatę też!

Drodzy rodzice,

Z okazji dnia rodziny, mamy zaszczyt państwa zaprosić na przedstawienie w wykonaniu naszych dzielnych przedszkolaków! Odbędzie się ono: 28.05 o godz. 9:30

Do zobaczenia! 🙂

Teatrzyk Katarynka: „Morskie Opowieści” – 15.05.2019, godz.9:45

teatrzyk-morskieopowiesci To opowieść, która pozwoli małym widzom przenieść się na pokład statku, gdzie rozpoczną pełen przygód rejs. Rozśpiewana załoga opowie im o niejednej przygodzie, która wydarzyła się na morzu. Na pokładzie odbędzie się również akcja ratunkowa z udziałem Ratownika WOPR, a dzieci dowiedzą się, jak należy postępować w przypadku zagrożenia podczas wakacyjnego odpoczynku nad jeziorem czy morzem. Meteorolog Krabs wyjaśni widzom, jak rozpoznawać pogodę na podstawie obserwacji chmur.
Czy łatwo jest być żeglarzem? Czy każdy może śpiewać szanty? Na te pytania odpowie humorystyczny spektakl muzyczny, podczas którego nie zabraknie wspólnej zabawy. Wszyscy widzowie wraz z załogą będą uczestniczyć w przeciąganiu liny.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – 2.04.2019

dzienksiazkidladzieci Dlaczego warto czytać dzieciom?

Zalet jest bardzo wiele. Książki dostarczają wiedzy, rozwijają wyobraźnię, pamięć, uczą logicznego myślenia, kojarzenia faktów. Mają także w sobie duży ładunek emocjonalny. Zaszczepiając dzieciom miłość do czytania, jest nadzieja, że w przyszłości same chętniej będą sięgały po książki 🙂

Nasze przedszkolaki będą miały okazję rozwijać swoje zainteresowania słowem pisanym za pomocą ulubionych książeczek. Będzie można wcielić się w swoich ulubionych bohaterów baśniowych i przeżywać z nimi niezwykłe przygody 🙂

Tego dnia dzieci mogą przynieść swoją ulubioną książeczkę.

Teatrzyk Katarynka „Księżniczka Rosa i Klimek” – 13.03.2019, godz. 9.45

ksiezniczka rosa i klimek Baśniowa opowieść o dwójce przyjaciół – księżniczce Rosie i Klimku, którzy zmierzą się w beztroskim świecie z przebiegłym i podstępnym czarodziejem Zoltanem. Dzieci poznają kolory podczas magicznego malowania obrazu. Spotykają, na pozór bezradną staruszkę, która okazuje się bardzo przebojową i wrażliwą osobą. Kobieta pomaga w ocaleniu krainy przed utratą kolorów oraz uczy dzieci kultury osobistej. To dzięki niej bohaterowie odzyskują swój utracony obraz.

Przedstawienie jest połączeniem pięknej oprawy muzycznej, tańca, śpiewu, wzruszających sytuacji, ale przede wszystkim wciągającej fabuły z morałem. Nie wszyscy ludzie są dobrzy i nie każdy człowiek zasługuje na zaufanie. A świat staje się lepszy, gdy obecne są w nim miłość, szacunek, przyjaźń, uprzejmość oraz bezinteresowna pomoc.

Dzień Chłopców – 12.03.2019

dzien chlopaka

Jacy są nasi chłopcy z grupy?
Wiadomo, że często niezłe z nich urwisy 🙂 Lubią piłkę nożną, bieganie, samochody i superbohaterów. Marzą, żeby zostać policjantami, strażakami, żołnierzami czy mechanikami! Czasem się wygłupiają i zaczepiają dziewczyny, ale przecież są niezastąpieni! 🙂

Tego dnia w naszym przedszkolu będziemy obchodzić święto naszych wspaniałych, małych mężczyzn 🙂