bannner fho bannner kopd bannner

Aktualności

WYCIECZKA: MOJA PIERWSZA WIZYTA W MUZEUM RZEŹBY – 31.03.2020

krolikarnia

Grupa Kangurków i Krokodylków zwiedzając muzeum zastanowi się, po co istnieją muzea i jaka jest ich funkcja? Dowiedzą się też, jak należy się w nich zachowywać. Poznają historię Królikarni, dowiedzą się kim był Xawery Dunikowski i odkryją, czy w Królikarni kiedyś hasały króliki. Na koniec wyrzeźbią własne dzieło.

Środek lokomocji: komunikacja miejska
Koszt wycieczki: 12 zł
Godzina wyjścia z przedszkola: 10:00
Godzina rozpoczęcia zajęć: 11:00
Planowany powrót: ok. godz. 13:15

Teatrzyk Katarynka „Księżniczka Rosa i Klimek” – 24.03.2020, godz. 10.30

ksiezniczka rosa i klimek

Baśniowa opowieść o dwójce przyjaciół – księżniczce Rosie i Klimku, którzy zmierzą się w beztroskim świecie z przebiegłym i podstępnym czarodziejem Zoltanem. Dzieci poznają kolory podczas magicznego malowania obrazu. Spotykają, na pozór bezradną staruszkę, która okazuje się bardzo przebojową i wrażliwą osobą. Kobieta pomaga w ocaleniu krainy przed utratą kolorów oraz uczy dzieci kultury osobistej. To dzięki niej bohaterowie odzyskują swój utracony obraz.

Przedstawienie jest połączeniem pięknej oprawy muzycznej, tańca, śpiewu, wzruszających sytuacji, ale przede wszystkim wciągającej fabuły z morałem. Nie wszyscy ludzie są dobrzy i nie każdy człowiek zasługuje na zaufanie. A świat staje się lepszy, gdy obecne są w nim miłość, szacunek, przyjaźń, uprzejmość oraz bezinteresowna pomoc.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY – 20.03.2020

pierwszydzienwiosny2020

Przedszkolaki uroczyście powitają wiosnę. Udamy się na spacer w okolice przedszkola z barwnymi kwiatami i instrumentami. Wykonamy symboliczną Marzannę, którą oblejemy wodą w ogrodzie przedszkolnym oraz poznamy tradycje i zwyczaje związane ze świętem nadejścia wiosny.

Rodziców prosimy o ubranie dzieci w stroje z motywem wiosennym.

ST. PATRICK’S DAY – 17.03.2020

stpatricksday

Przez cały miesiąc będziemy poznawać gry, zabawy, piosenki i historyjki związane z dniem św. Patryka. Z okazji tego święta dzieci wraz z ciociami ozdobią przedszkole dekoracjami stworzonymi przez Przedszkolaków. Powstanie m.in. plakat o tytule If I had a pot of gold….

Prosimy, żeby tego dnia dzieci miały na sobie ubranka w kolorze zielonym.

WIOSENNO-WIELKANOCNA SESJA FOTOGRAFICZNA – 13.03.2020

sesjawiosenna

W piątek 13. marca odbędzie się sesja zdjęciowa. Będzie się składała z dwóch scenek.

Prosimy, aby dzieci były ubrane w stroje w kolorach żółtych, białych lub beżowych. Zakup zdjęć nie jest obowiązkowy. Fotografie będą udostępnione w prywatnej galerii dostępnej z otrzymanego linku.

DZIEŃ CHŁOPCÓW – 12.03.2020

dzienchlopaka

Tego dnia chłopcy staną przed wieloma wyzwaniami. Czekają na nich zadania zręcznościowe, sprawdzające ich wytrzymałość i wiele innych konkurencji. Dziewczynki zastanowią się, za co najbardziej cenią swoich kolegów, tatusiów, braci, wujków i dziadków

DZIEŃ DZIEWCZYNEK – 6.03.2020

dziendziewczynek

Dowiemy się dlaczego dziewczynki i kobiety mają swoje święto oraz co im zawdzięczamy. Dzieci poznają historię wyjątkowych kobiet. Chłopcy zadbają o to, żeby ten dzień był wyjątkowy i przygotują wspaniałe podarunki.

ENGLISH PROJECT: MY FARM – Luty 2020

lis

W lutym dzieci poszerzą swoje słownictwo związane ze zwierzętami w zoo, na farmie oraz zwierzątkami domowymi. Oczywiście pomogą im w tym piosenki oraz liczne gry i zabawy. Przez cały miesiąc będziemy tworzyć projekt plastyczny – makietę MY FARM.

Przy okazji tematu o zwierzętach zachęcamy Państwa do pomocy fundacji Lisi Azyl. Liski potrzebują: zabawek i karmy Pani Monika odwiedzi nasze przedszkole i opowie o życiu lisów. Nie możemy się doczekać 🙂
Więcej informacji o azylu na stronie: https://www.facebook.com/Lisi.Azyl/

BAL KARNAWAŁOWY – 24.02.2020

balkarnawalowy

W ostatnim tygodniu lutego w naszym przedszkolu odbędzie się Bal Karnawałowy. Zabawa będzie trwała od 10:30 do 12:30. Przygotowaliśmy wiele muzycznych niespodzianek i konkursów. Między innymi sprawdzimy ich pamięć do polskich i angielskich przedszkolnych przebojów.

Jesteśmy bardzo ciekawi za kogo w tym roku przebiorą się nasze Przedszkolaki 🙂

DZIEŃ PRZYJAŹNI I MIŁOŚCI – 14.02.2020

walnetynki

Aktywności tego dnia będą służyły jeszcze lepszemu poznaniu się i odkryciu wartości przyjaźni. Dzieci stworzą dla wylosowanej osoby kartki pełne życzliwości. Na pewno będzie to dzień miłych wrażeń i pozytywnych emocji 🙂

Tego dnia prosimy, żeby Przedszkolaki przyszły ubrane na kolor czerwony.