bannner fho bannner kopd bannner

FAQ

Przedszkole spełnia wszelkie obowiązujące wymogi w zakresie bezpieczeństwa pożarowego określone w przepisach budowlanych i pożarowych. Na drodze ewakuacyjnej umieszczono odpowiednie oznaczenia, wyposażono w sprzęt gaśniczy a w salach położono wykładziny atestowane, trudnozapalne.

Wszystkie gniazdka elektryczne zostały zabezpieczone. Elementy stolarki okiennej i drzwiowej mają atesty oraz aprobatę techniczną ITB dopuszczającą do stosowania w budownictwie.

Zgodnie z zarządzeniem Ministra Oświaty na jedno dziecko przypada 2,4 m kw sali zajęć. Norma Unii Europejskiej mówi o powierzchni 1,5 m. kw. na jedno dziecko. Nasze przedszkole oferuje 130 m kw sal zajęć. Współczynnik ten jest 2 razy lepszy, co oznacza że dzieci mają dużo bardziej komfortowe warunki niż w innych przedszkolach. Zgodnie z rozporządzeniem zapewniamy też odpowiednia ilość umywalek i misek ustępowych dla dzieci.

Przedszkole zostało zaprojektowane z uwzględnieniem wymagań Sanepidu. W pomieszczeniach zastosowano wentylację mechaniczną. Kuchnia spełnia wszelkie wymogi dotyczące placówek żywieniowych. Wszystkie naczynia i sztućce są myte i wyparzane w profesjonalnej zmywarce gastronomicznej. Wszyscy pracownicy posiadają aktualne badania lekarskie.

Wszystkie Nauczycielki oraz pracownicy obsługi mają ukończony kurs pierwszej pomocy.

Tak. Wszystkie zabawki są zakupione w Polsce i posiadają atesty. Zabawki uszkodzone są natychmiast wymieniane. Wybieramy zabawki bardzo dobrej jakości, sprawdzonych producentów. Nie mamy wątpliwej jakości zabawek chińskich.

Dzieci, które ukończyły 2 lata zapraszamy do grupy Małych Krasnali.

Tak, każdy taki przypadek rozpatrujemy indywidualnie. Korzystamy ze specjalistycznego cateringu a dzieci objęte są opieka dietetyka.

Chwila ciszy poobiedniej obowiązuje wszystkie 2 i 3-latki. Zasypiają tylko te dzieci które mają taką potrzebę. Dzieci które nie zasypiają słuchają muzyki, bajek i wierszy czytanych przez nauczycielki. Mają również do dyspozycji biblioteczkę z książkami.

Można zapisać dziecko w dowolnym miesiącu, o ile będzie miejsce w danej grupie.

Prowadzimy zajęcia adaptacyjne, w trakcie których przyszłe przedszkolaki mogą zapoznać się z przedszkolem, jego atmosferą i nauczycielkami.

Tak, przedszkole posiada plac zabaw zorganizowany w dużym ogrodzie i wyposażony w atestowane zabawki firmy NOWUM.

Pomagamy naszym przedszkolakom w treningu czystości, niemniej jednak dzieci powinny być już przygotowane przez Rodziców do jego podjęcia.

Raczej nie, ale wielu pedagogów oraz psychologów uważa, że przyszłość należy do mniejszych placówek, które wobec zorientowania współczesnego człowieka na jednostkę, potrafią zapewnić Dziecku niemal indywidualna opiekę oraz w porę odkryć i rozwinąć jego naturalne, wrodzone talenty.

Wczesna edukacja języków obcych obok argumentów fizjologicznych, oddziałuje na rozwój intelektualny i psychologiczny. Przede wszystkim wpływa na postęp umysłowy, ćwiczy pamięć i poszerza horyzonty dziecka. Jest to najlepszy okres, by w naszych pociechach wykształcić strategię uczenia się. Argument o odbieraniu im dzieciństwa nie jest trafiony, bowiem nauka w tym wieku przebiega na zasadzie rozrywki, w formie gier i zabaw. Nie wymaga ona specjalnego wysiłku umysłowego, jest przyjemnym doświadczeniem, które w konsekwencji skutecznie motywuje do dalszej nauki i gwarantuje lepsze wyniki w przyszłości. Dzięki językom obcym kształtujemy w dzieciach jednocześnie ciekawość świata, świadomość kulturową i społeczną.